Pierwsza sprawa – lokalizacja

Wiadomą sprawą jest to, że przed rozpoczynaniem budowy domu musimy koniecznie zająć się tym, gdzie wykupić daną działkę. Również każdy z nas wie, że cenę nabija nie tylko szerokość geograficzna określonego terenu, ale również jej sama atrakcyjność z puntu widzenia szerokości całego miasta. Oczywiście im bliżej centrum danego miasteczka tym więcej pieniędzy będziemy musieli przeznaczyć. Czy jednak samo centrum powinno być dla nas takie ważne? Nie koniecznie. To nie musi wiązać się tylko z tym, że życie w takim miejscu może być wbrew pozorom bardzo uciążliwe – mamy tu na myśli takie zjawiska, jak hałas uliczny, tłumy, ciągłe samochody, czasami jakieś większe imprezy, przy których zaśnięcie (zwłaszcza małych dzieci) jest zwyczajnie niewykonalne. Właśnie dlatego powinniśmy pomyśleć, co w centrum może być dla nas atrakcyjne. Przede wszystkim miło jest mieszkać blisko swojego miejsca pracy, dlatego wskazane jest wybranie działki w stosunkowo również odległości do miejsc pracy wszystkich domowników. To samo dotyczy szkół oraz uczelni naszych dzieci. Nie zapominajmy również o innych miejscach, do których chodzimy często. Rzecz jasna miłośnicy filmu powinni mieszkać w jak najmniejszej odległości od kina i teatru, mole książkowe blisko bibliotek i księgarni, miłośnicy sportu blisko areny lub stadionu i tak dalej. Nie zapominajmy również o bardzo dla nas ważnym ulubionym sklepie spożywczym, do którego nie powinniśmy iść zbyt długo.