Dzieci w domu

Gdy w naszej rodzinie pojawia się dziecko, to mimo jego bardzo małej i bardzo uroczej osoby osóbka ta jest obecna praktycznie w każdym pokoju. Rzeczywiście wszystkie pomieszczenia w domu wymagają odpowiedniej przestrzeni specjalnie dla naszej pociechy. W łazience chociażby koniecznie musi znajdować się niewielka łazienka, wskazany jest również przewijak dla maleństwa. Z czasem pojawi się tam również nocny, który będzie wędrował z łazienki do sypialni dziecka. W kuchni, poza nowymi sztućcami i naczyniami odpowiednimi dla maleństwa trzeba będzie przygotować specjalne krzesełko dla dzieci. Najważniejszą sprawą są oczywiście sypialnie – w pierwszych miesiącach życia dziecko powinno mieszkać razem z rodzicami w swoim pokoju. Dlaczego? Ponieważ w przypadku płaczu w czasie snu rodzice będą mogli od razu udzielić pomocy swojemu maleństwu poprzez nakarmienie i przewinięcie pieluszek. Ponadto maleństwo będzie się czuło dużo bezpieczniej od początku z rodzicami niż w opuszczonym, ciemnym pokoju. Równie istotną sprawa jest salon, gdzie również niewielka przestrzeń musi być zarezerwowana dla dziecka – tak będzie można do woli bawić się i realizować dziecięce pomysły. Nie zapominajmy jednak o tym, że ten kącik powinien znajdować się odpowiednio daleko od telewizji, która dla małych dzieci jest bardzo szkodliwa. To samo dotyczy stołu jadalnego, dziecko na pewno nie powinno przeszkadzać osobom spożywającym w tej chwili posiłek, zwłaszcza gdy w naszym domu pojawiają się goście.